Ženšen

Ženšen pravý (Panax ginseng)

Ženšen pravý je poměrně známou rostlinou, kterou můžeme charakterizovat jako exotickou a zároveň také léčivou bylinu. Pokud se podíváme na její charakteristiku, tak může dorůstat výšky několika desítek centimetrů. Charakteristikou jsou především její výrazné kořeny, které mohou dorůstat i dvaceti centimetrů a mají několik centimetrů v průměru.

Ženšen, nebo též Ašvaganda jak se rostlině také říká, má svou domovinu především v lesích v oblastech na severovýchodě Číny. Dále lze poměrně bohatý výskyt najít v oblasti východního Ruska, stejně jako v horských oblastech Severní Koreje. Vzhledem k jeho oblibě však musíme dodat, že je pěstován i na řadě jiných míst.

Ženšen je dobrým pomocníkem při problémech s erekcí

Pokud se podíváte na řadu doplňků na podporu erekce, jistě v složení najdete i ženšen. To proto, že je v této oblasti neocenitelným pomocníkem každého muže. Díky svému složení dokáže výrazně pomoci při problémech s erekcí a uvádí se dokonce i to, že je účinným pomocníkem v případě potřeb léčby impotence.

Ašvaganda pozitivně ovlivňuje i další oblasti mužského organismu

Není to jenom pozitivní vliv na erekci a také potenci. Ašvaganda dokáže nabídnout i další klady, které souvisí s mužským zdravím. Umí například zvyšovat takzvanou životní energii, díky čemuž má muž mnohem více elánu, má více radosti ze života, a to se může kladně promítnout i na jeho sexuální aktivitě a činnosti.

Opomenout nelze ani to, že mezi další ženšen účinky patří pozitivní vliv na lidskou imunitu. Doplňky stravy na podporu erekce ženšenem mohou být při dlouhodobém užívání i pomocníkem, jak zlepšit obranyschopnost těla. Opomenout nelze ani pozitivní vliv na psychickou stránku. I ta může často negativně ovlivňovat mužskou erekci. Čistá hlava může znamenat dobré výkony v posteli.

Mnoho prospěšných a unikátních látek

Proč je ženšen pravý tak silným pomocníkem pro mužské zdraví? Je to především pro obsah unikátních látek, které jsou základem výtažků z této rostliny. Mezi hlavní čtveřici rozhodně patří saponiny, antioxidanty, polysacharidy a peptidy. Ty se následně mohou dělit do různých kategorií, jako je třeba panaxin, panaquilon, nebo maltol, kyselina salicylová a kyselina vanilová. Ačkoliv znějí velmi zvláštně, pro lidské tělo jsou velice prospěšné.

Setkat se s ním lze pod několika názvy

Ženšen pravý neboli Panax ginseng je hlavním a oficiálním názvem. Setkat se však lze i s názvy dalšími. Mezi ty můžeme zařadit třeba ženšen korejský, nebo ženšen pětilistý. Stále však mluvíme o rostlině unikátní síly, která už ve volní přírodě postupně dochází, a tak je třeba spoléhat na její umělé pěstování.