Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

Kotvičník zemní je rostlinou, o kterou se v posledních letech začínají muži zajímat stále více. Přitom její tradice sahá až do antického Řecka, kde se rostlina poměrně hojně používala. A to jak u sportovců, kteří chtěli podávat nejlepší možné výkony, tak i u mužů, kteří toužili po sexuálním apetitu i po dokonalém milostném aktu. Později se výtažek z této rostliny využíval také do různých léků, především v případě problémů s ledvinami, nebo v případě problémů s játry.

Na první pohled se může jednat o celkem nenápadnou rostlinu s lodyhou o délce v řádech desítek centimetrů. Květ je žlutě zbarvený a samotná plod je složeny z menších plůdků. Charakteristický je především svými výraznějšími ostny. Rostlina je rozšířená nejenom v Asii a Africe, ale také v Austrálii i v Evropě. Pochází však z Číny a Japonska.

Kotvičník zemní je součást mnoha doplňků na podporu erekce

Pro své účinky je kotvičník zemní velmi častou složkou různých produktů na podporu erekce. A to primárně těch, které jsou založeny výhradně na přírodním složení. Unikátní na výtažku z této rostliny je to, že má poměrně bohatou oblast celkového působení. Dokáže napomoci jak při zlepšení erekce, tak dokáže také zajistit i lepší sexuální prožitek, dokáže zvýšit libido, stejně jako umí pomoci při různých zdravotních problémech, které mohou mít na sexuální život také nemalý vliv.

Kotvičník podpoří tvorbu testosteronu

Jedná se o nejdůležitější mužský hormon, který ovlivňuje mnoho věcí. Má vliv na činnost pohlavních orgánů, ovlivňuje libido, stejně jako třeba i mužskou muskulaturu, nebo ochlupení. Pokud dochází k poklesu tohoto hormonu, může se to negativně podepsat na každém muži. Jak po fyzické, tak po psychické stránce. Je to právě kotvičník, který díky svým účinným složkám dokáže zajistit to, že tělo začne hormon opět vytvářet v dostatečném množství. Za ideálních podmínek může být tvorba testosteronu podpořena až o desítky procent.

Vhodný je i jako lék

Že mají různé doplňky stravy určené na podporu erekce i mnohé pozitivní zdravotní účinky, to není nic výjimečného. Důvodem je zde opět kotvičník zemní. Oblast jeho působení na mužské zdraví je velmi bohatá. Pozitivně ovlivňuje mužskou plodnost, stejně jako bojuje proti problémům s prostatou. Zapomínat nelze také na celkovou optimalizaci krevního tlaku. Toto všechno jsou oblasti, které se následně nepřímo podepisují i na kvalitě sexuálního života.

Dále nelze zapomenout ani na to, že kotvičník je také velmi dobrým zdrojem vitamínu C, obsahuje také saponiny, stejně jako nelze opomenout ani to, že jsou jeho extrakty plné důležitých flavonoidů, alkaloidů, glykosidů a dalších různých látek. I to je důvod, proč je do doplňků stravy na podporu erekce tak hojně využíván. Prospěje nejenom potenci, ale i obecně kompletnímu mužskému zdraví.