Ginkgo biloba

Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný je názvem poměrně známým stromem. Mnoho lidí jeho jméno již slyšelo, ale ne každý si ho umí představit. A jenom málokdo ví, v čem je unikátní. Tušit to mohou muži, kteří hledají vhodné tablety na erekci. Výtažek z této rostliny je často součástí daných tablet, což celkem dobře vymezuje jednu oblast, na kterou je ginkgo vhodné.

Charakteristika tohoto druhu je poměrně jednoduchá. Jedná se o dvoudomý opadavá strom, který je typický především svými listy, které mají velmi unikátní tvar. Poznat jinan dvoulaločný lze díky tomu na první pohled. Jeho unikátem je celkem pomalý růst, potřeba mokré půdy, ale i to, že dokáže hravě vydržet i silné mrazy.

Ginkgo biloba jako důležitá složka léků a doplňků stravy

Důvodem, že je strom Ginkgo biloba tak známý je to, že je velmi hojně používán v oblasti medicíny a oblasti doplňků stravy. Mnoho produktů obsahuje jeho výtažky, což jasně ukazuje na fakt, že má skutečně unikátní složení. Pokud se podíváme na několik hlavních oblastí působení, nelze zapomínat na pozitivní vliv na lidskou paměť. Stejně tak umí prospívat sluchovým nervům, napomáhá v boji proti závrati a pozitivně ovlivňuje celkové fungování lidského těla.

Muži ocení pozitivní vliv na krevní oběh

Jinan dvoulaločný velmi oceňují také muži. A to proto, že má pozitivní vliv na krevní oběh. Právě jeho bezproblémové fungování je základem pro zcela bezproblémovou a dobrou erekci. Proto je výtažek z ginkga velmi častou složkou mnoha přírodních a volně dostupných tablet na erekci. Pomáhá optimalizovat krevní oběh a napomáhá tomu, aby krev správně proudila tepnami v penisu. Díky tomu mužům nejenom pomůže k lepší a kvalitnější erekci, ale dokáže také pozitivně přispět k léčbě impotence.

Řada důležitých a unikátních látek

Ginkgo biloba je hojně používanou součástí nejenom mužských doplňků stravy také z toho důvodu, že obsahuje celou řadu naprosto unikátních látek. Strom tak není unikátní jenom svými listy, ale i tím co obsahuje. Pokud se podíváme na výčet hlavních látek, jsou to například terpeny jako bilobalid a ginkgolid. Dále to jsou flavonoidy, kam lze zařadit sekvoiaflavon, kvercetin, kamferol nebo ginkgetin. Výtažky též obsahují také karboxylové kyseliny, stejně jako řadu vitamínů, z nichž nejvýznamnější je rozhodně vitamín C. Celkově obsahuje ideální výtažek na 60 různých biologicky aktivních látek.