Problémy s erekcí mohou mít mnoho různých podob

Shutterstock.com - problémy s erekcí

Neúspěch v posteli, co k tomu více dodat? Samozřejmě ale není konec světa, měli bychom se jen zamyslet nad příčinami, a pokud trvá už déle než půl roku, doporučují odborníci vyhledat pomoc v ordinaci. Nejen proto, že problém může způsobovat i nějaké dosud neodhalené onemocnění a problémy s erekcí jsou jedním z jeho možných projevů. Tyto potíže se obvykle nevyřeší přes noc a neexistují žádné zázračné preparáty, s nimiž by bylo vidět okamžité výsledky.

Problémy s erekcí se nevyhýbají ani mladším

Občas potrápí i třicátníky, nikde není psáno, že se problémy s erekcí musí dostavit úderem půlnoci o padesátých narozeninách. Na vině může být kromě jiného i špatná psychická kondice. Nebude potom namístě krátká dovolená, odpočinek od všedních starostí? Příčiny jsou fyzické i psychické, dá se říci, že se dělí rovným dílem a někdy musí skutečně pomoci odborník. Zvýšený cholesterol nebo krevní tlak se mohou na nedostatečné erekci také podepsat, ale důvodů může být samozřejmě mnohem více. Třeba věc zcela prozaická, tedy nedostatek pohybu. Problém, který trápí nejen tu část populace vyznačující se sedavým zaměstnáním a nenavštěvující ani sporadicky fitcentra.

Onemocnění prostaty versus erektilní dysfunkce

Potíže s prostatou po padesátých narozeninách jsou bohužel očekávatelné a někdy potrápí i výrazně mladší ročníky. Příčin může být celá řada, kromě onemocnění prostaty může jít také o vedlejší efekt náročného operačního zákroku. Erektilní dysfunkce je téma, o kterém se složitě mluví, a přitom je nutné, aby se začalo řešit co nejdříve. Podobně jako u jiných zdravotních komplikací, i zde hrozí jistá míra eskalace. Porucha erekce potom nemusí být tak ožehavým tématem, stačí k ní jen přistoupit zodpovědně. Dlouhodobé problémy vyřeší ordinace a lékař. Na krátkodobé obtíže mohou prospět doplňky stravy na přírodní bázi.