Eleuterokok

Eleuterokok (Sibiřský ženšen)

Eleuterokok ostnitý není svým názvem až tak známou rostlinou. Pokud se však při jeho označení použije populární přezdívka Sibiřský ženšen, začíná mít mnoho lidí jasno v tom, kam tuto rostlinu zařadit. Nejvíce se vyskytuje v oblasti východní Asie, především potom v oblastech Ruska a také v oblastech Číny. Jde o rostlinu poměrně nenáročnou, které se nejvíce daří hlavně v lesích a v křovinách.

Eleuterokok ostnitý prospívá lidskému zdraví

Eleuterokok ostnitý dnes můžete najít v celé řadě doplňků stravy. A to díky tomu, že výtažky z rostliny mají velmi pozitivní vliv na lidské zdraví. A to v mnoha oblastech. Dokážou snižovat obsah cholesterolu v krvi, dokážou optimalizovat glukózu, stejně jako dokážou podpořit přirozenou imunitu lidského těla. Dokonce se pozitivně mluví i o tom, že jsou dobrým doplňkem při léčbě různých nádorů.

Rostlina je dobrým pomocníkem mnoha mužů

Eleuterokok ostnitý nemusí být nijak neznámou rostlinou u mužů, kteří mají určité problémy s potencí. To proto, že má pozitivní účinky na krevní tlak, což se následně může pozitivně podepisovat i na kvalitě prokrvení, které je nezbytné pro bezproblémovou erekci. Dále nelze opomíjet ani přirozené antidepresivní účinky. Právě takzvaná čistá hlava může činnost mužského těla, pokud jde o sexuální oblast také pozitivním způsobem podpořit.

Obsahuje řadu unikátních a důležitých látek

Sibiřský ženšen je populární a také unikátní proto, že obsahuje celou řadu velmi důležitých a také velmi unikátních látek. Ty jsou obsaženy jak v kořenech, tak i listech. Jedná se o různé druhy silic, lipidů, ale i pryskyřic. Dále nelze zapomínat na poměrně bohatý obsah flavonoidů, sacharidů nebo i polysacharidů. K tomu všemu je možné přidat také draslík, vápník, nebo i fosfor. Toto všechno dohromady dává koktejl, který ukazuje že i přírodní složky mohou být skvělou volbou jak v případě podpory zdraví, tak v případě podpory erekce.